.: BASKETBAL žáků 6. – 7. tříd :.

OKRESNÍ KOLO - 30. března 2011

1. místo
Postup do krajského kola 5. dubna v Českých Budějovicích

Ve sportovní hale naší školu skvělým způsobem reprezentovalo družstvo ve složeni Honza Satrapa, Kuba Klabouch, Kuba Běhoun, Tomáš Mašek, Lukáš Paďourek, Dan Šeda, Tonda Klenot, Honza Kubinec a Adam Koller. (Chyběl Fanda Slavík, který byl na krajském výběru ve fotbale.)

Letošního ročníku se zúčastnila pouze 3 družstva, ale to žádným způsobem nesnižuje skvělý výkon našich borců, neboť všechna mužstva byla nesmírně vyrovnaná, zvítězit mohl opravdu kdokoli a turnaj byl náročný, neboť se hrálo systémem každý s každým dvoukolově.

Průběh turnaje:

4. ZŠ – 2. ZŠ 14:12

6. ZŠ – 4. ZŠ 16:15
Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, žádné z družstev se nedostalo do většího jak čtyřbodového vedení. Rozhodla skvělá střelecká forma Honzy Satrapy a jeho dva úspěšné trojbodové pokusy.
Střelci: 13 Satrapa, 2 Mašek, 1 Kubinec

6. ZŠ – 2. ZŠ 11:10
Naši chlapci začali dobře a dostali se do mírného vedení, které si udržovali po celý první poločas. Ve druhé části „dvojka“ zabrala a otočila vývoj utkání, ale v závěru opět úřadoval Honza Satrapa a strhl vedení na naší stranu. Nicméně v posledních vteřinách jsme chybovali a nabídli jsme šanci soupeři, který ji naštěstí nevyužil.
Střelci: 7 Satrapa, 2 Mašek, 2 Kubinec

2. ZŠ – 4. ZŠ 11:17

4. ZŠ – 6. ZŠ 14:16
Do utkání jsme vstoupili lépe a vstřelili jsme první koš, pak ale „čtyřka“ převrátila vývoj utkání na svojí stranu i díky úspěšné trojce. Našim borcům zcela odešla střelba a selhávali i v těch nejnadějnějších situacích. Míč často tancoval po obroučce, aby nakonec vyskočil z koše, zatímco soupeři v podobných situacích míč do koše zapadl. V polovině druhého poločasu jsme prohrávali již téměř beznadějným skóre 4:12. Chlapci se ale nevzdali. Zlepšili jsme obranu a Honza Satrapa se začal více tlačit do zakončení. Naše zvýšená aktivita přinesla svoje ovoce. Nejenže že jsme začali snižovat skóre, ale donutili jsme k faulům nejlepšího hráče soupeře, který se vyfauloval a musel střídat. Tím jsme získali rozhodující výškovou převahu. V poslední minutě jsme se dotáhli na rozdíl jednoho bodu. Vyrovnat se nám nedařilo. Honza Satrapa nevyužil ani jeden ze čtyř trestných hodů. Naštěstí necelou čtvrt minutku před koncem ho nahradil Tomáš Mašek a úspěšně proměněným trestným hodem vyrovnal na 14:14. Druhý sice neproměnil, ale jeho pokus úspěšně doskočil Honza Satrapa a sám zakončil. Ve zbývajícím čase jsme skvělým presinkem soupeři nedovolili, aby se dostal na naší polovinu a vítězství jsme bez větších problémů uhájili.
Střelci: 13 Satrapa, 2 Paďourek, 1 Mašek

2. ZŠ – 6. ZŠ 17:4
Do posledního zápasu jsme nastupovali s vědomím, že jsme v turnaji zvítězili a tak jsme nechali odpočívat některé z našich nejvytíženějších hráčů a dostatek prostoru dostali i hráči, kteří do té doby neodehráli tolik minut. Z počátku vyrovnané utkání se v průběhu druhé poloviny dostalo zcela do režie soupeře.

3. 2. ZŠ 1-3 50:46 5b.

Všichni z kluků zaslouží absolutorium. Speciálně bych chtěl ale pochválit Honzu Satrapu. Nejenže byl naším nejlepším střelcem, ale i vůdčí osobností, která se nevzdala ani za nepříznivého stavu a svým přístupem a zápalem strhl i ostatní k maximálním výkonům. Všichni ale odehráli skvělý turnaj a patří jim můj dík.

P.S. Turnaj dívek se nekonal, neboť se přihlásilo pouze družstvo naší 6. ZŠ. Dá se tedy říci, že i dívky svým způsobem vyhrály okresní kolo. I jim patří můj dík, neboť se pilně připravovaly a zúčastnily se řady tréninků. Jedná se o tyto dívky: Helena Kubatová, Aneta Veselá, Kristýna Zelinková, Zuzana Hrbková, Iveta Trgiňová, Petra Adamcová, Zuzana Gerlová a Eva Ženíšková.

KRAJSKÉ KOLO - 5. DUBNA 2011

5. místo

V krajském kole se nám již zdaleka podle očekávání nedařilo tak jako v okresním kole. Rozhodně zato nemůže zcela rozdílná kvalita rozhodčích oproti okresnímu kolu. V Českých Budějovicích bohužel rozhodčí nerespektovali pravidla basketbalu.

Body: 17 Satrapa, 4 Slavík

Honza Satrapa, Kuba Klabouch, Kuba Běhoun, Tomáš Mašek, Lukáš Paďourek, Dan Šeda, Tonda Klenot, Honza Kubinec, Adam Koller a Fanda Slavík.

Děkuji chlapcům za vzornou reprezentaci naší školy i perfektní chování během celého turnaje i cesty.

VI. ZŠ Větrná JH – 1. ZŠ Štítného JH 42:15

1. V. ZŠ Vajgar J. Hradec 4 0 196:45 8 b.
2. VI. ZŠ Větrná J. Hradec 3 1 134:98 7 b.
3. GV J. Hradec 2 2 99:130 6 b.
4. ZŠ Slavonice 1 3 66:126 5 b.
5. ZŠ Štítného J. Hradec 0 4 46:142 4 b.

První dvě školy postoupily do krajského kola v Jindřichově Hradci.

KRAJSKÉ KOLO

2. místo

VI. ZŠ Větrná JH – ZŠ Čkyně 33:14
Důležitý vstupní zápas se nám náramně vydařil. Nejlepšího hráče soupeře dokázali perfektně ubránit Adam Bláha a Standa Smrža a o zbytek se postarali naši střelci v čele s Petrem Satrapou.

VI. ZŠ Větrná JH – ZŠ Plešivec Český Krumlov 24:8
Bez větších problému jsme si dokráčeli k prvnímu místu ve skupině a relativně snadnému soupeři v semifinále.

semifinále:
VI. ZŠ Větrná JH – ZŠ Poděbradova Strakonice 24:4
Z našeho pohledu se jednalo o nejdůležitější zápas turnaje. Podařil se nám vstup do utkání, vytvořili jsme náskok, který soupeř nebyl schopen vyrovnat a zápas jsme dovedli v poklidu do vítězného konce a k postupu do finále.

finále:
VI. ZŠ Větrná JH – V. ZŠ Vajgar JH 25:38
Díky vstřícnosti soupeře mohl do finále zasáhnout i Jan Satrapa, který jinak nebyl na soupisce, neboť je mladší, než povolují pravidla pro danou kategorii. S jasným favoritem celého turnaje jsme drželi krok jen do 5. minuty první půle. Z počátku jsme se ujali nadějného vedení. Soupeř v polovině poločasu vystřídal kompletní pětku, která nebyla o nic slabší než první a odpočatí hráči dokázali rozhodnout zápas. V druhé půli jsme dokázali alespoň korigovat výsledek na přijatelnou míru.