Dětská scéna 2019 - přehlídka dětských recitátorů                

    
Karolína Jasovská naposledy ve Svitavách

 

Proč ve Svitavách? Protože právě tam se každoročně koná celostátní přehlídka dětských recitátorů s názvem Dětská scéna. A proč naposledy? Důvody jsou jasné: Kája odchází na střední školu a postupuje do jiné recitátorské kategorie, takže příští rok, bude-li se věnovat přednesu, může poznat atmosféru přehlídky Wolkrův Prostějov. Nutno dodat, že do Svitav se podívá už počtvrté. Počtvrté prošla okresním a krajským kolem a počtvrté přesvědčila odbornou porotu o svých recitátorských kvalitách a o perspektivě, kterou v tomto oboru má.

 

Karolína je natolik výraznou osobností, že se sluší přidat informace i o dalších oblastech, v nichž ji bylo možno během školní docházky potkávat a v nichž se zúročily všechny její vlohy a vlastnosti. Úspěchy totiž slavila i na poli jazykových dovedností, a to především v němčině. Ani hudební svět jí není cizí – zpívá a hraje na kytaru. Zároveň je žákyní s trvale vynikajícím prospěchem a také aktivní členkou Školního parlamentu. Podílí se na organizaci akcí pro celou školu i pro třídní kolektiv. Je velmi nápaditá, akční a stále pomáhá všem, kteří to potřebují – angažuje se např. i v dobrovolnické organizaci 5P.

Přejme jí hodně důvodů ke spokojenosti v dalším studiu a hodně štěstí na lidi, kterými se bude obklopovat. A sobě přejme více takových žáků a kamarádů jako je Kája Jasovská!

Děkujeme za dlouhodobou skvělou reprezentaci školy!

 

Marcela Fenclová