Ležácké veršování (8. listopadu 2018)                

    
    Každoročně, blízko svátku svatého Martina, jemuž byl zasvěcen kostel ve vypálených Lidicích, a zároveň u příležitosti Dne válečných veteránů, se v Ležákách koná celostátní dětská recitační přehlídka. Pořadatelem je Památník Lidice a Ležáky.

Letos se konal již 6. ročník a účast recitátorů ze všech končin Čech a Moravy byla veliká, až aula tamního muzea praskala ve švech. Naši tříčlennou výpravu zajímala především nejstarší, třetí kategorie, jelikož právě do ní patřili oba ostřílení recitátoři, Karolína Jasovská i Pavel Mareš. Vystoupili se svými texty od Tomáše Pěkného a T. S. Eliota, na jejichž interpretaci pracovali několik měsíců.

Oběma se vystoupení mimořádně povedlo, prostředí ležáckého muzea jim náramně vyhovovalo. Diváci, odborná porota (herci Dana Černá, Máša Málková a Marcel Vašinka) i přítomní váleční veteráni jejich výkony náležitě ocenili nejen potleskem. Kája si odnesla diplom a cenu za 2. místo, Pavel se zařadil také k těm nejúspěšnějším a získal zvláštní Cenu poroty.

Tato akce byla jako vždy zpestřena vystoupeními přítomných herců i vojáků. Celá přehlídka se nesla ve velmi příjemném, přátelském a inspirativním duchu a zakončena byla prohlídkou pietního území NKP Ležáky.

Karolíně i Pavlovi děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme jim hodně hezkých zážitků s dalšími texty!!!

Marcela Fenclová